top of page

Acerca de

fjellene

Kursy finansowane dla przedsiębiorstw

Czy posiadają Państwo pracowników, którzy potrzebują szkolenia w języku norweskim?

Państwa firma może kwalifikować się do ubiegania się o fundusze od ministerstwa edukacji w Norwegii. Nasza firma mą pełny przegląd kryteriów aplikacyjnych. 

Kiedy bedzie dostepna rejestracja na projekty ktore sie rozpoczynaja od 2024 roku?

Bedzie mozna rejestrowac swoje zainteresowanie od sierpnia 2023 roku, poprzez wypelnienie formularzu "zarestruj firme na kurs". 

Jak i kiedy ubiegać się o środki od Kompetansepluss?

Prosimy o kontakt z nami przez formularz aplikacyjny na naszej stronie, a my załatwimy wszelkie formalności związane z wysłaniem wniosku. Termin składania wniosków o środki za rok 2024, upływa 12 grudnia 2023 roku. Dlatego w razie zainteresowania, prosimy o kontakt w celu wysłania wniosku. Aby upewnić się ze Państwa wniosek zostanie wysłany, należy z nami się skontaktować najpóźniej w ciągu pazdziernika lub listopada 2023 roku.

Kiedy i gdzie mogą się rozpocząć kursy które mają pozytywnie rozpatrzony wniosek?

Odpowiedź na zgłoszenie nadejdzie w lutym lub marcu 2024 roku.

Gdzie odbywają się kursy?

Lekcje mogą się odbywać w naszej siedzibie na Økern, Online lub w lokalach Państwa firmy czy dostoswanej lokalizacji. Zajęcia mogą się odbywać w ciągu dnia/ wieczorem lub w weekend, a plan kursu zostanie opracowany we współpracy z firmą.

Ile godzin szkolenia mogę otrzymać i kiedy musi się zakończyć kurs?

Możemy się ubiegać o 50, 100 lub 150 godzin lekcyjnych. Z doświadczenia większość kursów kończy się w tym samym roku co środki są otrzymane. Termin zakończenia i raportowania kursów za rok 2024 wypada na jesień 2025.

Czy jest jakaś szansa ze moja firma otrzyma dofinansowanie na kurs?

Możemy się pochwalić tym, że większość naszych wniosków było pozytywnie rozpatrzonych. Współpracujemy z ministerstwem edukacji od wielu lat i cieszymy się dużym zaufaniem zarówno ze strony firm współpracujących jak i ministerstwa.

Z doświadczenia firmy, które posiadają mniej niż 20 pracowników mają większe szanse na pozytywnie rozpatrzony wniosek.

Ile osób jest na takim kursie?

Minimum to 5 osób. Jeżeli w Państwa firmie jest mniej osób niż wspomniano, to łączymy Państwa wniosek z inna firma z podobnej branży, aby uzupełnić minimalna liczbę uczestników.

Czy taki kurs coś kosztuje?

Kurs jest darmowy dla firm które maja pozytywnie rozpatrzony wniosek. Jednak w ramach kursu firma musi zrealizować własny „egenandel”, czyli wkład własny. Pracodawca musi sam opłacić niezbędne materiały na kurs, jak np. książki z których się uczymy. Jeżeli wybrana lokalizacja jest inna niż nasza siedziba, to współpracująca firma musi również sama opłacić czynsz za lokal.

bottom of page